Yoga on Board

Denizciler ve deniz severler yoganın akışına kapılıyor...

Yoga, nefes koordinasyonu ile bedenin tüm parçalarının bir ahenk içinde farklı hareketler aracılığıyla akmasıyla; yumuşayan, hafifleyen bedenin rahatlamasıdır. Aynı zamanda zihnin, karşı direnç göstermeden, farkındalık içinde olan her ne varsa onunla kalabilme sanatı adeta. Kendi kişisel iç yolculuğumuz, yüzleşmemiz, farkındalığımız.

Neden Yoga?

Yoga, asanaların nefesle birlikte sağlanan koordinasyonu ile vücudun esnekliğini sağlar. Bedende belki de daha önce fark etmediğimiz tüm bölgelerin yumuşamasında etkili olurken; kaslara, eklemlere hareket getirir, iç organları ve sinir sistemini güçlendirir, solunumun düzenli çalışmasında yardımcı rol oynar. Farkında olmadan ikinci plana attığımız nefes alış-verişlerimizi etkiler, nefesi yeniden öğretir, sindirimi kolaylaştırır, omurgayı güçlendirir. Duruşumuz değişir, rahatlar, yumuşar, adeta tüm bedenimiz hafifliği tadar. Hafifleyen beden ile bağlantılı olan zihin yumuşamaya başlar, bu yumuşamanın yarattığı farkındalık ve farkındalığın harekete geçirdiği bilinçaltında saklanan cevaplarla; olaylara, çevremize bakışımız ve tepkimiz değişir. Bedenin zekasını tekrar hatırlayarak; özgür beden, özgür zihin ve özgür ruhumuzu olgunlukla yeniden yakalarız. Olanların farkındalığı içinde, suyun akışında ilerleyen tekne misali, yaşamın akışında hassasiyet ve duyarlılıkla akmayı öğrenmemize tercüman olur.

Biz denizcilerin keyif aldığı ve tutkuyla bağlandığı denizde bu uygulamayı tecrübe etmeye ya da farklılaştırarak devam etmeye ne dersiniz? Tekneniz dalgalarla dans ederken, bedeniniz de nefesinizle dans etmeye, özgürce akmaya başlasın.

Deniz üzerinde teknede keyifli bir gün geçirmek mi istiyorsunuz; Yoga on Board sayesinde yoganın sunacağı rahatlama, dinginlik ve özgürlüğü de yanınıza alın ve seyir halindeyken uygulamanıza başlayın. Belki de ekibinizle yarışıyorsunuz. O zaman da ekip ruhunu, birlikte hareket etmenin farkındalığını, birbirini ve hareketlerini hissedebilmeyi tadın. Ekip arasındaki koordinasyonu sağlamak için denize çıkmadan önce uygulama yapmak size farklı bir bütünlük ve bu bütünlüğün getireceği dengeli bir başarı için destek olacaktır.

Her birimizin denizde, tekne üzerinde yaşadığımız deneyimlerin, gösterdiğimiz hırs, azim, inat, dayanma gücü, sabır ve hedef odaklılığın, içsel farkındalığımızla nasıl bağlantılı olduğunu ve her adımımızın nasıl da tüm akışı etkilediğini görebilmek, hissedebilmek dileğiyle….

Yoga on Board - Selin Koldaş Denli

X